Jirka

Leden 2017 Víkendové soustření, Kvalifikační turnaj Litoměřice

   Mrazivý lednový víkend od 27. do 29. Ledna 2017 strávilo víc jak 70 judistů na zimním víkendovém soustředění pravidelně pořádaném místním judistickým oddílem. Tentokrát k rumburským přibyli i judisté z Děčína, Varnsdorfu, Ústí nad Labem a Týnce nad Labem. Tréninky juda prokládané zábavnými hrami začaly hned v pátek. V sobotu se 4 naši borci (mladší žáci) rozjeli získat body do Litoměřic. Ostatní si sobotu zpestřili návštěva bazénu a výlet se zimními hrátkami na Dýmník. Naši žáci Lucka Sučová nenašla přemožitelku, Max Warlop byl třetí, Karel Brouček pátý a Karel Burda devátý-nesklamali. Neděla byla jako vždy ve znamení poměřování sil v judu mezi účastníky soustředění. Dobrého jídla bylo po celou dobu dost, a tak nebyl důvod k mrzutosti. Při loučení se všichni shodli na tom, že si rozhodně nenechají utéct letní soustředění v červnu, a to už i s opékáním buřtíků.

 

Vyhlášení nejlepších Českého svazu Juda Olomouc

   Již několik let se věnuje Alexandr Pešek a Ladislav Špaček nacvičování katy, přesněji Katame no katy. Už několikrát získali cenná ocenění na soutěžích. Jejich umění neuniklo ani pozornosti Českému svazu juda, který každý rok vyhlašuje v rámci vyhlášení klubů i nejlepší katu roku. Toto ocenění si pro letošek přebrali z rukou předsedy Českého svazu juda Mgr. Jiřího Dolejše a předsedy Kolegia DANů Jiřího Veleho právě judisté z Rumburku, a to 28.1.2017 v Olomouci. Gratulujeme!

 

 

Prosinec 2016

   Hned následující sobotu ovšem vyrazili trochu dál. Vánoční turnaj totiž pořádal chomutovský judistický oddíl. Rozdávání cen Mikulášem, čertem či andělem si nenechalo ujít 280 závodníků z 29 oddílů. Hned 11 rumburských judistů se ukázalo na stupních vítězů, i když ani jeden na tom nejvyšším. Stříbrní byli D. Petráková, S. Urbánková, J. Gežo a L. Sučová, bronzoví V. Šitta, M. Šírková, Š. Zajíc, J. Fišer, M. Nguyen a sestry S. a T. Benešovy.

   6.12.2016 se v rámci úterního tréninku rozdávaly dobroty i při perníkové randory pořádaném již tradičně několik let. Přijeli i varnsdorfští, a tak poměřování sil bylo opravdu zajímavé, a to hlavně mezi těmi nejmenšími.

 

26.11.2016 Skalice u České Lípy, Tréninkový kemp s japonckým trenérem 

   Turnaje stále pokračují, a tak si o volné sobotě mohou judisté nechat jenom zdát. I v sobotu 26.11.2016 vyrazili na závody. Tentokrát však jen kousek od Rumburka, do Skalice u České Lípy. Zde vybojovali i pohár, ovšem jen za 5. místo. I tak ho po tréninku oslavili ti, kteří ho vybojovali. Medaile získali - zlatou T. Kočí, který byl vyhlášen i nejtechničtějším závodníkem, T. Marhanová, L. Šabo, A. Fišerová a D. Petráková, stříbrnou M. Warlop, T. Le a bronzovou T. Benešová, J. Pokorný, B. Kolaříková, J. Gežo a K. Brouček.

   Stejný víkend, ovšem už od pátku a až do neděle, se konal v Litoměřicích tréninkový kemp s japonským trenérem. Za své výkony byli odměněni možností zúčastnit se tohoto setkání E. Bradáčová, L. Tejnarová, D. Gežo a J. Zajícová. Trénink pod takovýmto vedením byl opravdu inspirativní.

 

 

5.11.2016 Děčín

   Od nás nejblíže pořádané závody jsou v Děčíně. Na ty, když se jede, mohou si děti přispat, a tak je o ně velký zájem. 5.11.2016 své síly jelo z Rumburku poměřit hned 27 judistů. A zájem ostatních byl také značný. Sjelo se 19 oddílů s 208 závodníky. Rumburský oddíl skončil v této konkurenci na čtvrtém místě a navíc byl v kategorii starších žáků vyhlášen nejtechničtějším závodníkem Tomáš Kočí. A medailisté? Zlatí - samozřejmě T. Kočí, dále T. Marhanová, D. Gežo, E. Bradáčová, stříbrní – S. Urbánková, S. Benešová, J. Gežo, V. Dupal, M. Hrubeš, J. Pokorný, K. Brouček, T. Le, T. Slavík, D. Petráková a A. Fišerová, bronzoví – J. Fišer, T. Benešová, M. Knajfl, N. Kvízová, L. Tejnarová.

 

 

Katy 2016

   Judisté kromě klasických zápasů poměřují své síly i v předvádění tzv. kat. Do těchto soutěží se mohou přihlásit pouze zkušení judisté, kteří dokáží předvést dokonale jednotlivé judistické chvaty v přesně daném pořadí. Správně provedená kata připomíná „tanec“ na tatami.

   Není mnoho oddílů, které májí judisty, kteří se mohou postavit na start takovéto soutěže. V České republice se pořádají jen dvě soutěže v katách v roce, z toho jednou je Mistrovství ČR judo KATA, které se letos konalo 25.9.2016 v Praze. Rumburský oddíl juda se věnuje nácviku kat již několik let a dosáhl již v minulosti pěkná umístění. Jednoznačně nejlepším je první místo dvojice Ladislav Špaček a Alexandr Pešek v kategorii dospělých právě na letošním Mistrovství ČR v provedení katameno katy. Dvojice si zkusila tuto katu předvést o týden dříve v Bratislavě na Majstrovstvie SR, odkud si přivezla titul vícemistrů.

  Úspěchy v seniorské kategorii inspirovaly i judisty mladší, a tak si svůj první start letos na takovéto mistrovské soutěži vyzkoušeli ve společné kategorii dorostu a starších žáků s provedením nageno katy Jakub Hamalčík a Patrik Šabo se ziskem stříbrné medaile a Vladimír Kolařík a Dominik Púdelka se ziskem bronzové medaile.  

   Je dobrou vizitkou úrovně místního judistického oddílu, když má ve svých řadách mistry České republiky. Oba novopečení mistři jsou i aktivními trenéry. Jsme hrdí na jejich výkon a gratulujeme.

 

29.10.2016 Junior cup Teplice

   Hned následující víkend po zisku Poháru severu se povedlo rumburským judistům získat pohár další. Byl za třetí místo v soutěži družstev na Junior cupu v Teplicích v kategorii žáků dne 29.10.2016. K zisku poháru stačily body jen od sedmi startujících. Šest z nich totiž získalo medaili (zlatou D. Gežo, E. Bradáčová, T. Le, A. Fišerová – hned ve dvou v různých kategoriích, L. Tejnarová – i stříbrnou v druhé kategorii, stříbrnou M. Šírková). Nutno dodat, že tento turnaj byl rozložen do obou víkendových dnů, Rumburk se účastnil pouze sobotní části, kde startovalo 13 oddílů.

 

22.10.2017 Pohár severu 2016

   Rok s rokem se sešel a do Rumburku se opět sjeli judisté poměřit své síly.  Letos to bylo 22.10.2016 a bylo to již podeváté. A přijelo jich opravdu hodně. Turnaje se zúčastnilo 272 startujících z 28 oddílů! A to i přesto, že část starších žáků a žákyň, kteří byli nominováni na Přebor České republiky, konající se ve stejný den, vyrazila do Jičína. I rumburský oddíl byl „oslaben“ o tři starší žákyně, které nasbíraly během celého roku dostatečný počet bodů v ranking listu, a to o Justýnu Zajícovou, Leonu Tejnarovou a Elišku Bradáčovou. První dvě jmenované k velké radosti trenérů přivezly velmi cenné bronzové medaile. Velká gratulace!

   Rumburský turnaj O pohár severu je mezi dětmi velmi oblíbený. Díky dotaci města a štědrosti sponzorů získávají pěkné ceny. V kategoriích do deseti let získá každý startující medaili, diplom i věcnou cenu. V kategoriích žákovských to samé obdrží první tři v každé váze. Navíc se losovaly dvě koloběžky, vyhlašoval se nejtechničtější závodník v každé kategorii, který obdržel sošku bojujících judistů, a družstva bojovala o pohár. K naší radosti 32 startujících rumburských bojovníků získalo dostatek bodů a ten nejcennější zůstal doma. Na druhém místě se umístil oddíl SK Pro sport Teplice a na třetím místě TJ Lokomotiva Česká Lípa.

   Současně s Pohárem severu probíhal v judo klubu v areálu bývalých kasáren seminář danů. Naše dva nejlepší páry, které medailově zasáhly do mistrovství České republiky, své umění předvedly i mladým judistům přímo na turnaji. Byla zrcadlově předvedena královská nageno-kata současně dvěma páry při hudbě. A sklidila bouřlivý potlesk všech přítomných. Seminář pak pokračoval celý víkend, kdy pod dozorem instruktorů judisté nacvičovali různé druhy kat. Ty podrobně rozebírali, natáčeli a zjišťovali, kde mají slabiny, a kde dělají chyby. Seminář byl také brán jako přípravný na další soutěž v katách, která se bude příští týden konat v Berlíně.

   Všem členům a přátelům oddílu JV Judo Rumburk děkujeme za pomoc při organizaci rumburského sportovního víkendu. Bez Vás by to určitě nešlo!

 

8.10.2016 Mělnický pohár

   Další sobota, 8.10.2016, a další turnaj. Tentokrát Mělnický pohár. A 310 startujících ze tří zemí – Čech, Polska a Německa. A pro Rumburk medailové žně. No jak jinak pojmenovat zisk hned 15ti medailí? Pro tento den se zlatými stali M. Warlop a E. Bradáčová, stříbrnými T. Kočí, J. Zajícová, D. Petráková a D. Gežo, bronzovými S. Urbánková, L. Tejnarová, A. Fišerová, V. Šitta, Š. Zajíc, J. Fišer, K. Brouček a sestry S. a T. Benešovy.

 

Září 2016

   Jen pár tréninků po prázdninách a začaly opět závody. Hned první se konaly pro mláďata 24.9.2016 v Teplicích. V nejlepší formě se tentokrát představil M. Hrubeš, který získal zlato, na stříbro dosáhli V. Dupal a M. Warlop, na bronz J. Fišer a K. Brouček.

   Následující víkend byl ovšem ještě náročnější. Opět Teplice, tentokrát však turnaj konaný v rámci tzv. Českého poháru. Na těchto turnajích je zapisován za každý vyhraný zápas bod do ranking listu závodníka. Dostatek bodů nasbíraný po celý rok je pak vstupenkou na Mistrovství republiky. Zisk medaile je tak jen bonusem, důležité je vyhrávat zápasy. Body potřebuje však každý, a tak je účast a tím i konkurence opravdu veliká. Závody z důvodu vysoké počtu startujících probíhají po oba dva víkendové dny. Rumburští získali celkem 30 bodů, což překonalo i očekávání trenérů. Bonus v podobě stříbrné medaile si přivezla J. Zajícová a v medaili bronzové L. Tejnarová.

 

30.7.-10.8.2016 Letní soutředění Bedřichov

Rok s rokem se sešel a zase největší nadšenci našeho oddílu se sešli na letním soustředění s jasným zaměřením-Karel IV a jeho doba vlády. Kromě Rumburáků se zúčastnili judisté z Ústí nad Labem, Prahy, České Lípy, Teplic, Děčína, Davle, Jablonce nad Nisou a Týnce nad Labem. Více jak sto judistů se snažilo připravit na nadcházející sezónu. Kromě klasické fyzické a technické přípravy si volný čas zpříjemňovali výlety a díky občasnému pěknému počasí i koupáním. Judisté plnili různé úkoly, které byly běžné ve středověku, a se zlepšujícími se dovednostmi získávali tytuli pážat, zemanů apod. Ti nejpepší byli pasování na rytíře. Jako tradičně soustředění ukončila stezka odvahy, rej masek a jarmark, kde judysté utratily získané Judony.

 

 

17.-19.6.2016 Víkendový kemp Rumburk

 

Víkend 28.-29.5.2016 USK Praha, Pohár českého ráje Turnov, Katy Jablonec, Velké Březno

Tento víkend byl opravdu plný juda. Rumburk byl reprezentován hned na čtyřech turnajích.

V sobotu 28.5.2016 pořádal oddíl juda USK Praha v hale Na Folimance Pražský pohár žáků a dorostu. Na tento již tradiční turnaj se jich sjelo víc jak 300 z celé České republiky, a tak získat medaili zde, můžou opravdu jen ti nejlepší. Tuto cennost v podobě zlaté medaile si přivezla L. Sučová a A. Fišerová, bronzovou variantu J. Zajícová a D. Mareš. Ostatní si také vyhráli zápas, ale na medaili to nestačilo.

Mezitím v Turnově na turnaji Pohár Českého ráje žákyň a žáků poměřovali své síly M. Osif, který nenalezl přemožitele a přivezl si zlatou medaili, a Z. Marcín. Ten bohužel na všechny soupeře nestačil, a tak skončil s krásnou, i když pomyslnou, bramborovou medailí.

Dva páry rumburských dorostenců, L. Kovařík s D. Púdelkou a J. Hamalčík s P. Šabem, se rozhodli již před půl rokem secvičit Nage no katu, což je sestava judistických chvatů v přesně daném provedení. Secvičení je časově velmi náročné a mohou si ho dovolit jen vyspělí judisté, kterých v tomto věku není mnoho. Naši se představili poprvé se svou katou v Jablonci nad Nisou, kde ovládli svou kategorii, a přivezli zlatou a stříbrnou medaili.

Nejmenší mláďata vyrazila v neděli 29.5.2016 do Velkého Března na Velkáč CUP. Tato soutěž je uzavřená, a proto zde startují jen pozvané oddíly a ti nejmladší judisté zde získávají své první medaile a lásku k judu. Velkým zážitkem a inspirací pro začínající judisty byl i Pavel Petřikov, olympijský reprezentant v judu, který zde měl autogramiádu. O jeho podpis byl velký zájem, a tak podpisoval fotografie, trička, mikiny, ruce, a focení nebralo konce. Do Rumburku dorazily 4 zlaté, 6 stříbrných a 2 bronzové medaile.

No uznejte, vešlo by se do tohoto víkendu více juda?

 

21.5.2016 Katana Liberec

Dne 21.5.2016 vyrazili rumburští judisté do sousedního kraje, kde se zúčastnili jednoho turnaje v rámci již 21. ročníku ligy žáků a žákyň s krásným názvem O samurajskou katanu. Do Liberce dorazilo celkem 334 závodníků, z čehož je jasné, že získat medaili v takovéto konkurenci nebylo rozhodně snadné. Zlatou medaili si i přesto přivezl A. Marcín a D. Petráková, stříbrnou S. Benešová, S. Urbánková, M. Knajfl, K. Brouček, M. Hrubeš a M. Warlop a bronzovou M. Nguyen, J. Votýpka, Š. Zajíc, M. Osif a L. Tejnarová.

15.52016 Chomutov- mláďata 

 

Duben 2016 Děčín, Česká Lípa, Louny

   Tři po sobě jdoucí soboty poměřovali judisté své síly na závodech.

   9.4.2016 vyrazili do Děčína, kde se konal již tradiční turnaj Děčínská kotva. Startovalo jich 20, medaili získalo 15. Zlatou Cihlář, Gežo, Kočí, stříbrnou Slavík, Zajíc, bronzovou Benešová S., Brouček, Fišer, Hrubeš, Knajfl, Marcín Z., Nguyen, Osif, Votýpka a Warlop.

   Následující víkend, tj. 16.4.2016, jel oddíl do České Lípy. To samé udělalo i dalších 30 oddílů, a tak se závodů účastnilo na 300 závodníků. Rumburských z toho bylo 34. Asi i takto vysoký počet judistů hájících naše barvy napomohl k zisku poháru za 2. místo v soutěži oddílů. Samozřejmě i zisk medailí. První byli Knajfl a Petráková, druzí Benešová S., Bradáčová, Kočí, Kvízová, Marcín A., Sučová, Sýkorová, Urbánková, Warlop a Zajícová, třetí Adamčík, Brouček, Fišerová, Kolaříková, Nguyen, Slavík, Tejnarová a Votýpka.

   Nejkvalitnější výkony ovšem podali rumburští 23.4.2016 na turnaji v Lounech. Ze 16 startujících se jich na stupně vítězů postavilo hned 14. Nejvýše byli Bradáčová, Cihlář, Kočí a Kvízová. Na druhý stupínek se postavili Fišer, Šich, Šírková, Slavík, Sučová Petráková, Tejnarová a Zajícová a na třetí Fišerová.

   Zisk poháru v družstvech byl řádně oslaven. Radost tak děti prožily dvakrát, při jeho zisku i jeho slavnostním umístění mezi ostatní poháry.

 

19.3.2016 Turnaj Ústí nad Labem

O týden později si pro medaile vyrazila naše mláďata, stejně jako dalších 30 oddílů celkově se 184 závodníky, na turnaj do Ústí nad Labem. Pro všechny však bylo překvapení, když se místo medailí rozdávaly poháry. A dařilo se. Nejvíce T. Marhanové, která si přivezla pohár zlatý. Šest stříbrných vybojovali Š. Zajíc, A. Marcín, J. Fišer, K. Brouček, D. Tomša a N. Kvízová a dokonce osm bronzových D. Gežo, M. Hrubeš, R. Cihlář, M. Osif. L. Šírková, M. Knajfl, Z. Marcín a S. Urbánková. Svým výkonem příjemně překvapil Jiří Fišer. Na minulých závodech vyhrál zápas jeden, nyní hned tři.

 

12.-13.3.2016 Český pohár Jablonec nad Nisou

Po několika volných sobotách vyrazili rumburští judističtí závodníci na opravdu velký turnaj do Jablonce nad Nisou. Turnaj probíhal po celý víkend, to je 12. a 13.3.2016, a protože byl zařazen do cyklu turnajů Českého poháru, účastnilo se ho hned 900 startujících. Na těchto turnajích se kromě medailí získávají i body, které jsou nezbytné pro start na Mistrovství České republiky. Není proto divu, že se zde sjeli mladší i starší žáci a žákyně, dorost i junioři z celé republiky. Síly však dorazili poměřit i judisté z Německa, Rakouska a Polska. V jednotlivých vahách tak měli naši judisté velmi mnoho soupeřů. Třeba Tomáš Slavík mezi 37 soupeři obsadil 18. místo, Tomáš Kočí skončil na 11. místě mezi 23 soupeři, stříbrnou medaili si přivezla D. Petráková, bronzovou medaili P. Šabo a bramborovou D. Mareš a A. Fišerová.

 

Leden 2016 Víkendové soustředění

První letošní víkendové soustředění judistů se konalo poslední lednový víkend. Přestože se jednalo o soustředění zimní, počasí bylo jarní a umožnilo uspořádat multisportovní víkend. Posuďte sami.

V pátek judo, v sobotu plavání, judo, footsal, badminton, stolní tenis, basketbal, turistika a v neděli opět judo. Juda bylo přece jenom nejvíc. Tentokrát trenéři využili kromě plaveckého bazénu i multifunkční halu. V sobotu odpoledne nepršelo, a tak proběhl i výlet na Dýmník, kde je i naučná a přitom zábavná stezka.

 

5.12.2015 poslední turnaje roku 2015 -Vánoční turnaj Chomutov a Česká Lípa   

Činnost judistického oddílu se v prosinci nesla v předvánočním duchu. Jako každý rok se okolo Mikuláše pořádá setkání judistů z Varnsdorfu i Rumburku na přátelském randory. Pro nováčky v oddíle je toto první příležitost vyzkoušet si judo při cvičném zápase. Zároveň je to příležitost i pro seznámení rodičů. Letos se tohoto předvánočního setkání 1.12.2015 zúčastnilo více jak 70 dětí, které si domů odnesly čokoládový kalendář, křupky, mandarinku a samozřejmě perníček. A díky rodičům i bonbóny, kterých není nikdy dost.  Proto je na judistických akcích často „bonbónový déšť“.

 Poslední turnaje letošního roku se konaly v Chomutově a České Lípě. Mikuláš tam společně s andělem rozdával medaile a čert čmouhy. Zlatou medaili pověsili na krk T. Slavíkovi, stříbrnou Z. Marcínovi, M. Osifovi, M. Knajflovi, M. Hrubešovi, D. Petrákové a R. Cihlářovi a bronzovou A. Marcínovi, L. Sučové, M. Šírkové a A. Fišerové. Bylo to opravdu příjemné zakončení soutěží letošního roku.

   Všem příznivcům juda přejí trenéři příjemné a klidné prožití vánočních svátků a úspěšné vykročení do roku nového.

 

21.11.2015 Přebor České republiky Ostrava, Mistrovství KATA Praha 

Přebor České republiky mladšího žactva se konal 21.11.2015 až v Ostravě. Rumburská výprava 5 závodníků musela vyrazit už v pátek. Bez zisku bodů v průběhu celého roku není start na tomto závodě možný, proto již nominace je úspěchem. Nejlépe, a to na 3. místě, se ve své váze 46 kg, kde bylo 27 startujících, umístil Dušan Gežo. Velká gratulace! Na pěkném 5. místě se umístila Tereza Marhanová, která bojovala ve své váze s 10 soupeřkami. Start na této prestižní soutěži, avšak bez významnějšího umístění, si vybojovali R. Cihlář, T. Slavík a N. Kvízová.

   Kromě dětí startovali na Mistrovství České republiky KATA 2015 i dospělí. Mistrovství pořádal Sokol Praha Vršovice v neděli 15.11.2015. Katameno katu předvedli L. Špaček a A. Pešek a Kimeno katu V. Koutecký a Z. Kaulfus z Ústí nad Labem. Oba páry za krásné předvedení sestavy chvatů juda a sebeobrany ocenila porota stříbrnou medailí. Je proto jasné, že děti trénují trenéři, kteří umí judo opravdu na vysoké úrovni.

  

7.11.2015 Turnaj nadějí v Ústí nad Labem a Judo talent cup v Novém Boru

V sobotu 7.11.2015 došlo opět k rozdělení rumburských závodníků. Jedna skupina vyrazila do Nového Boru a druhá do Ústí nad Labem.

   Turnaj Nadějí, Ústí nad Labem a 11 startujících v kategorii mláďat. Nepřemožitelnými se pro ostatní soupeře se stali a zlatou medaili si domů odvezli A. Adamčík a S. Urbánková. Stříbrnou medaili získali M. Knajfl, A. Marcín a D. Tomša, bronzovou Z. Marcín, S. Urbanová, K. Sýkorová a K. Brouček. Jen o kousek unikla medaile M. Osifovi a B. Kolaříkové.

   Mezinárodní turnaj v judu s názvem I. judo talent cup, Nový Bor a 12 startujících v kategorii mladšího a staršího žactva. Pro mladší žáky a žákyně nominované na Přebory České republiky byla toto poslední možnost přípravy, proto trenér vybral turnaj v Novém Boru, kde se v rámci mezinárodních závodů dala očekávat větší konkurence. Ta ovšem rozhodně neovlivnila výkon J. Zajícové, D. Geža, A. Fišerové ani E. Bradáčové. Všichni se umístili na 1. místě. Na 2. místě potom skončili N. Kvízová, D. Petráková a M. Šírková, na 3. místě T. Slavík a R. Cihlář.

 

30.10.2015 Pohár severu Rumburk

Po roce se konaly v Rumburku opět velké judistické závody. Bylo to již po osmé. Tentokrát turnaj s příznačným názvem O pohár severu navštívilo 20 oddílů z pěti krajů, za které startovalo 195 závodníků. A v okolí tělocvičny Sportlife centra to bylo vidět. Každý kolemjdoucí si musel všimnout nekončící řady parkujících aut.

Díky sponzorům jsou totiž každoročně připraveny pro soutěžící krásné trofeje a věcné ceny, což činí soutěž pro děti velmi atraktivní. I letos získali všichni první tři judisté v každé váze medaili, diplom a věcnou cenu. Navíc byl oceněn soškou nejtechničtější závodník v každé kategorii a první tři oddíly získaly pohár. Opravdovým bonusem bylo jízdní kolo a koloběžka, jejichž nový majitelé vzešli losováním ze všech startovních lístků.

Stejně jako loni zůstal v Rumburku pohár za druhé místo v soutěži oddílů. Letos první místo získal oddíl VTŽ Chomutov, třetí pak oddíl Litokan Litoměřice. Pohár pro domácí oddíl vybojovalo hned 30 judistů.

Závěrem je nutné ještě říci, že za úspěchem celé akce je i práce judistického dorostu v roli organizátora a pomoc rodičů a příznivců juda. Prostě lidé okolo juda jsou taková velká rodina. Děkujeme všem.

 

17.10.2015 Velká cena Louny

Letošní Velká cena Loun byla v duchu přípravy na nadcházející Přebory ČR, proto se se sjelo 230 závodníků z celých Čech. Utkání trvala až do pozdního odpoledne, a to do 18 hodiny. Úsilí a trpělivost se vyplatily, naši judisté získali krásných 10 cenných kovů. Jednoznačně nejvýraznějším judistou byl Matin Knajf, který si poradil se všemi svými protivníky před časovým limitem. Pochvala patří celému týmu za statečné hájení našich barev a za vzájemnou podporu na zápasištích.

              

 

26.9.2015 Putovní pohár Teplice, 27.9.2015 Velká cena Mělníka, 3.10. Český pohár Teplice a 10.3. Krajský přebor žactva Děčín

Dalo by se říct, že s podzimem začala pro rumburské judisty medailová sklizeň. Jak jinak nazvat množství získaných medailí než bohatou úrodou? Posuďte sami.

   V sobotu 26.9.2015 vyrazila opravdu početná výprava do Teplic, kde bojovala mláďata o Putovní pohár. V konkurenci 16 oddílů a 110 závodníků skončil rumburský oddíl na krásném 3. místě. Na tomto umístění mají lví podíl medailisté – zlatí S. Urbánková, M. Osif , zvláště A. Adamčík, který s přehledem porazil všechny své soupeře, stříbrní A. Marcín, R. Borecký, M. Hrubeš a L. Sučová a bronzoví Z. Marcín, J. Fišer a Š. Zajíc i bramborová B. Kolaříková.

   V neděli 27.9.2015 se vydali žáci a žákyně na turnaj do Mělníka, kde zazářila E. Bradáčová a D. Gežo. Oba se na cestu domů ozdobili zlatou medailí. Pěkný výkon podala i N. Kvízová, přestože skončila na 4. místě.

   Následující víkend se vyrazilo opět do Teplic. Tentokrát sbírat body na turnaj v rámci Českého poháru. I zde kromě bodů získala medaili E. Bradáčová (stříbrnou). Na těchto celorepublikových závodech startovalo 650 judistů. Závody trvaly 12 hodin na 6ti žíněnkách.

   10. října proběhly Krajské přebory v Děčíně pro všechny kategorie kromě mláďat a dospělých. Z Rumburku vyrazilo 14 závodníků a hned 8 se jich vrátilo s titulem Krajský přeborník (E. Bradáčová, N. Kvízová, T. Marhanová, D. Gežo, V. Kolařík, D. Petráková, D. Mareš, T. Kočí). O kousek titul unikl a na druhém místě se umístili J. Zajícová, R. Cihlář, T. Slavík a A. Fišerová na třetím pak M. Šírková a V. Šich. Všimli jste si, že se umístili všichni, kteří na přebory odjeli? Gratulujeme.

 

12.9.2015 Mistrovství Slovenské republiky v katách a Champion Cup Nový Bor

Po prázdninové pauze začaly opět pravidelné tréninky judistů. Velmi nás potěšilo, s jakou chutí se děti vrátily. Moc se těšily, bylo znát, že jim tréninky chyběly, a proto neváhaly a hned v sobotu 12.9. vyrazily na závody.

   Tentokrát se nemuselo brzy vstávat, protože se jelo jenom za kopec do Nového Boru. A první start po prázdninách se opravdu vydařil. Obzvlášť M. Knajflovi, který si přivezl zlatou medaili. Stejně jako měla Sněhurka trpaslíků, tolik si přivezli judisté medailí stříbrných (S. Urbánková, M. Warlop, J. Zajícová, D. Petráková, N. Kvízová, D. Gežo, E. Bradáčová) a k tomu jednu bronzovou (M. Osif).

   Ve stejný den se konalo v Bratislavě Mistrovství Slovenské republiky v katách. Porovnat své dovednosti s našimi sousedy vyjeli A. Pešek a L. Špaček. A ukázalo se, že úroveň výuky techniky juda v Rumburku je opravdu na vysoké úrovni. V katame-no katě se nenašel nikdo lepší. Rumburští judisté tak získali zlato. Od vedení oddílu velká gratulace!!!

  

2.-12.8.2015 Letní soutředění Bedřichov

Největší nadšenci našeho oddílu se sešli na letním soustředění s jasným zaměřením-zimní Olympijské hry. Kromě Rumburáků se zúčastnili judisté z Ústí nad Labem, Prahy, České Lípy, Teplic, Děčína, Davle, Jablonce nad Nisou a Týnce nad Labem. Více jak sto judistů se snažilo připravit se na nadcházející sezónu. Kromě klasické fyzické a technické přípravy si volný čas zpříjemňovali výlety a díky pěknému počasí koupáním a plněním různých zimních disciplín, ač v letním období. Jako zpestření se podařilo domluvit návštěvu našeho olympionika a reprezentanta Jardu Ježka, který nejlepším předvedl své umění, za což si vysloužil obdiv a velký potlesk. Jardo, ještě jednou děkujeme!!! Samotné soustředění pak ukončila stezka odvahy, rej masek a jarmark, kde judysté utratily získané Judony (místní měnu), které získávali v průběhu celého soustředění za nejlepší výsledky při různých činnostech.

      

 3.-5.7.2015 Katy Rumburk

Svátkem pro judisty dospěláky se stal první červencový víkend. Do Rumburku se již opakovaně sjela judistická elita a skládaly se zde pod jejich vedením zkoušky na mistrovské pásy pro zájemce z celé republiky. Letos úspěšně složila tuto zkoušku Pavlína Koutecká a stala se nositelkou černého pásu, tzv. 1. danu, a rozšířila tak řady mistrů juda v Rumburku. Organizace proběhla bez problémů. Dík za podporu patří i městu Rumburk.

 

19.-21.6.2015 Víkendový kemp Rumburk

Poslední akcí pro děti před prázdninami byl již tradiční víkendový kemp. Sešli se zde judisté z Rumburka, Ústí nad Labem, Děčína a Varnsdorfu. Vše bylo v duchu ukončení sezóny. Hodně z plánovaných činností probíhalo venku, a tak vrásky na čele pořadatelům dělalo počasí. Nakonec vše, kromě opékání buřtů, proběhlo za sucha. Tedy mimo návštěvy bazénu. Výlet, závody i noční stezka odvahy a další činnosti judisty značně, avšak příjemně vyčerpaly.

 

13.6.2015 Český pohár Chomutov   

Kromě akcí souvisejících s koncem školního roku se rumburští judisté účastnili i turnaje v Chomutově, který se konal v cyklu tzv. Českého poháru. Jako vždy u těchto závodů nejde pouze o umístění, ale o každý vyhraný zápas, který znamená plusové body do celorepublikového žebříčku. Rumburáci jich tentokrát nasbírali 14, a to v konkurenci 800 závodníků z 56 oddílů. Vítězství si připsali L. Tejnarová, E. Bradáčová, která je aktuálně na 4. místě ve své kategorii v ČR, a D. Gežo, který je 11tý.

 

6.6.2015 Krajský přebor mláďat Děčín

Na svou nejvyšší soutěž v roce, to je Krajský přebor, tentokrát vyrazila jen nejlepší mláďata, která potvrdila svojí výkonnost v předcházejících turnajích, do Děčína. Svou neporazitelnost ve své váhové kategorii potvrdil Warlop Maximilián a Sučová Lucie, kteří se mohou pyšnit titulem Krajský přeborník Ústeckého kraje. Jen krůček chyběl Burdovi K., Broučkovi K. a Osifovi M. Pro tentokrát se museli spokojit se stříbrnou medailí. Bronz ozdobil Urbánkovou S., Švancaru P. a Marcína Z. Překvapením turnaje byl Borecký R., který jako nováček dokázal porazit hned dva své soupeře, avšak stačilo to jen na bramborovou medaili.

 

23.5.2015 Memoriál H.Tauda Chomutov

obota 23.5.2015 - Memoriál H.Tauda v Chomutově. Z Rumburku vyráží judistická mláďata, aby poměřila své síly. Blíží se krajský přebor, a tak je důležité vyladit formu. Medaili si nakonec přiváží hned několik reprezentantů Rumburku. Stříbrnou M.Osif, P. Votípka a M. Warlop, ktetému se překvapivě podařilo zvítězit nad svým dlouhodobým rivalem z Litoměřic.  Na bronzovou příčku ještě nakonec dosáhl Z.Marcín. Následuje ještě tréninkové randori ve Velkém Březně v pátek 29.5.2015. I zde se daří všem patnácti účastníkům. Zdá se, že na Krajském přeboru, který se koná dne 6.6.2015, by Rumburk mohl sbírat medaile.

 

16.5.2015 Velká cena Mostu a Pražský pohár-Folimanka

I v sobotu 16.5.2015 se sešly hned dvoje závody, kterých se chtěli rumburští zúčastnit. A tak se opět musel oddíl rozdělit na dvě skupiny. První vyrazila do Mostu a druhá do Prahy.

   Na Velkou cenu Mostu, jak se turnaj jmenoval, zavítalo 21 oddílů. Turnaj byl určen pro mláďata. Těch dorazilo z Rumburku 14 a ve velké konkurenci vybojovala krásné 2. místo. Trenéry byl vyhodnocen jako nejlepší z našich Š. Zajíc, který získal zlatou medaili. Druhou zlatou si přivezl M. Knajfl, stříbrnou A,. Adamčík, R. Borecký, S. Urbánková, Z. Marcín, M. Hönes, bronzovou K. Brouček, M. Warlop, D. Tomša a K. Sýkorová. Bodově přispěli i tzv. „bramboroví“ – M. Osif, S. Urbanová a poprvé startující K. Hottmar.

   Pražský pohár pořádaný judistickým oddílem USK Praha na Folimance byl již tradičně s mezinárodní účastí. Konkurence tím výrazně stoupla, a tak každý vybojovaný zápas byl velmi cenný. Síly měřili mladší a starší žáci a žákyně. Tři soupeře na plný počet bodů porazila a svůj nejlepší výkon letošního roku podala E. Bradáčová a přivezla si bronzovou medaili. Stejně tak i D. Gežo, T. Marhanová, N. Kvízová a A. Fišerová. Stříbrnou medailí se ozdobila D. Petráková. I ostatní bez zisku medaile podali pěkné výkony. Cestou domů se celá výprava, tj. děti, trenéři i rodiče, ještě zdržela ve sportbaru, kde nadšeně fandili našemu hokejovému týmu při boji o bronzovou medaili na MS.

 

25.-26.4. Český pohár družstev st. žáků a Místrovství české republiky Juniorů Chomutov 

Následující víkend proběhly dva po sobě jdoucí turnaje v Chomutově na celorepublikové úrovni. V sobotu se jednalo o Český pohár družstev starších žáků a žákyň. Za družstvo Ústeckého kraje startovala i naše Eliška Bradáčová. Nějaké body vybojovala, bohužel však družstvo na medaili nedosáhlo. V neděli následovalo Mistrovství České republiky juniorů, kde poměřil své síly Vítek Suchopár. Po oba dny byla v řadách rozhodčích našeho kraje i rumburská trenérka a rozhodčí Pavlína Koutecká. Účast všech jasně ukazuje, že se s Rumburáky počítá.

 

18.4.2015 Pohár starosty České Lípy

V sobotu 18.4.2015 se konal turnaj Pohár starosty v České Lípě. Sjelo se 21 oddílů a mezi ty početnější určitě patřila i výprava z Rumburku. Čítala 31 závodníků, kteří si domů přivezli pohár za 3. místo v soutěži družstev. K zisku poháru vedla cesta přes vybojování 6ti zlatých (Urbánková, Slavík, Sučová, Tejnarová, Gežo, Marhanová), 4 stříbrných (Sýkorová, Osif, Hrubeš, Kvízová) a 7bronzových (Tomša, Knajfl, Burda, Borecký, Petráková, Brouček, Zajícová) medailí. Většina závodů, kterých se rumburští judisté účastní, je daleko. Česká Lípa je od Rumburku kousek, a proto s dětmi vyrazily i jejich rodiče. Mohly jim fandit a podívat se, jak se jejich bojovníci zlepšili.

 

Období zkoušek na zvyšování technicnické kvalifikace judistů je ukonce

Kromě přípravy na závody se judisté intenzivně věnují i nácviku technik potřebných k zvýšení jejich technické úrovně. Jednodušeji řečeno k vyššímu KYU, což je další barevný pásek v řadě. Od bílého se tak postupně dostávají k černému. Každé „ztmavení“ pásku je velkým úspěchem vykoupeným tvrdou dřinou, kterou představují i speciální tréninky. Oddíl se nyní pyšní 1 novým nositelem hnědého pásu(1 KYU), 5 novými nositeli modrých pásů (2KYU), 5 oranžových (4 KYU), 3 žlutooranžových (5/4KYU), 11 žlutých (5KYU) a 15 bíložlutých (6/5 KYU). Všem, kteří úspěšně složili zkoušky, gratulujeme.

 

14.-15.3.2015 Mezinárodní velká cena ČP Jablonec nad Nisou

Jednalo se o mezinárodní turnaj zařazený do série Českého poháru, z něhož se počítají body nejen za zisk medaile, ale i za každý vyhraný zápas do ranting listu, který je podkladem pro kvalifikaci na Mistrovství ČR. Z Čech, Polska a Německa se sjelo na 1100 závodníků, a tak se bojovalo po oba víkendové dny. Rumburští v této velké konkurenci vyhráli 13 zápasů. Nejvíce zápasů vybojoval D. Gežo (5) a skončil na 7. místě. Nutno podotknouti, že ve své váze měl 46 soupeřů. Bronzová medaile zacinkala E. Bradáčové a T. Marhanové. Krásné čtvrté místo v juniorech nečekaně získal V. Suchopár. Všem gratulujeme! 

 

7.3.2015 Děčínská kotva

V sobotu vyrazila výprava z Rumburka do Děčína. Zde se konal turnaj s příznačným názvem Děčínská kotva. Kromě zkušenějších závodníků zde startovali i úplní začátečníci. Svůj první start zde absolvovala i S. Urbanová. Ziskem zlaté medaile se mohla pochlubit L. Tejnarová a N. Kvízová a bronzové M. Hrubeš, M. Osif, M. Knajfl a vůbec nejmladší startující tohoto turnaje A. Marcín.

 

20.-22.2.2015 Víkendový kemp Rumburk

 

Prodloužený víkend se dá strávit různě. Judisté právě jeden takový víkend, konkrétně od 20. do 22.2.2015, aktivně prožili v tělocvičně. A sjelo se jich opravdu hodně. Tentokrát dorazili kamarádi z Děčína, z Ústí nad Labem, z Týnce nad Labem a z Velkého Března, a tak se konečné číslo účastníků přehouplo lehce přes 90.

Program byl jako vždy velmi bohatý. Kromě juda ve všech formách, hry, výlet, brusle, stezka odvahy, bazén… Dobrého jídla bylo dost, a tak nebylo nic, co by dětem víkend pokazilo. Mohly se kamarádit, poměřovat síly a užívat si radost z pohybu.

Další taková akce je plánovaná na červen. Dětem se judistické víkendy líbí a zájem se stále zvyšuje. Tělocvična má však omezenou kapacitu, a proto je účast na víkendových soustředěních pro judisty odměnou.

 

7.2.2015 Velká cena Litoměřic

 Síly poměřovala mláďata a mladší žactvo na Velké ceně Litoměřic. A šlo jim to dobře. Při účasti asi 190 závodníků ze 17ti oddílů obsadili v oddílové soutěži 4. místo. O zisk bodů se přičinili ziskem prvního místa A. Fišerová, T. Marhanová a D. Gežo, druhého místa M. Hrubeš, P. Votípka, D. Tomša, L. Tejnarová, D. Petráková, N. Kvízová a T. Gajdoš a třetím místem M. Osif.

 

17.1.2015 Podještědské poprání Liberec

  

V roce 2015 připravují pořadatelé soutěže pro poměření sil judistů. První, kterého se rumburští judisté zúčastnili, bylo . Snad ani nemusíme dodávat, že tomu tak bylo v Liberci. V judu jsou kromě váhových kategorií i kategorie věkové. A tak od nového roku někteří startují mezi staršími, což není zrovna jednoduché. Přesto lze nazvat první letošní start medailovými žněmi. Z našich 14 startujících si jich 5 přivezlo zlato (M. Knajfl, M. Osif, P. Švancara, V. Šich, D. Petráková), 2 stříbro (K. Burda, M. Warlop) a 3 bronz (M. Hrubeš, A. Adamčík, L.Tejnarová). Na zbývající 4 vyšla krásná, i když tzv. bramborová medaile (K. Brouček, B. Kolaříková, dvojčata L. a P. Votípkovi). 

Další část závodníků absolvovala ve stejném čase tréninkové soustředění v Teplicích, kterého se účastnilo 73 vybraných závodníků. Z Rumburku byli vybráni T. Slavík, D. Gežo, T. Gajdoš, T. Marhanová a N. Kvízová. No a zatím co si zlepšovaly děti fyzičku, jejich trenéři absolvovali školení rozhodčích.

 

9.12.2014 Perníkový turnaj Rumburk

Jako tradičně se rok s rokem sešel a judisti z Rumburku a Varnsdorfu se potahali o tradiční vánoční peník. Letos jich bylo upečeno rovných 100 a bylo je komu rozdávat. Velké díky patří i rodičům, kteří pro děti nakoupili sladkosti. 

 

6.12.2014 Vánoční turnaj Chomutov

 

 Šňůra turnajů pokračovala hned následující sobotu 6.12.2014 v Chomutově Vánočním turnajem. Ten byl určen mláďatům i mladšímu žactvu, a tak se tam sjelo hned 220 závodníků. I zde však získali rumburští medaile. Zlatou T. Gajdoš a A. Fišerová, stříbrnou E. Bradáčová, T. Marhanová a D. Gežo, bronzovou A. Marcín, Z. Marcín, K. Hottmar, L. Tejnarová, P. Švancara a N. Kvízová.

 

29.11.2014 Sametový turnaj Teplice

Naše mláďátka vyrazila do Teplic na Sametový turnaj. Turnaj byl již v duchu nadcházející svátků. Tentokráte nás reprezentovalo šest mláďátek. Přivezli si hned 3 medaile zlatou medaily si vybojoval Warlop M., stříbrnou Šich V. a bronzovou Brouček K. a 4 a 5 pozicích skončili naši nováčci Kvízová N., Marhanová T. a Pelc H.

 

21.11.2014 Přebor České republiky mladšího žactva Hranice na Moravě

Už v pátek 21.11.2014 odjeli E. Bradáčová a D. Gežo na Mistrovství České republiky mladšího žactva, protože soutěž se konala až v Hranicích na Moravě. Na tuto soutěž se závodníci musí nejprve nominovat tím, že získají požadovaný počet bodů na soutěžích pořádaných v rámci Českého poháru. Samotná kvalifikace už je velmi velkým úspěchem, natož 7. místo E. Bradáčové a 12. místo D. Geži.

Všem gratulujeme.

 

16.11.2014 Mistrovství České republiky Kata Praha

 

 

V neděli 16.11.2014 vyrazili do Prahy na soutěž párů (uke  a tori) v katách na Mistrovství České republiky P. Koutecká a A. Pešek. Letos teprve osmnáctiletí startovali v kategorii dospělých předvádějících Nage no katu. Několikaměsíční tvrdý trénink se vyplatil a přivezli si domů bronzové medaile a velmi silný pocit štěstí a radosti. V předvádění Katame no katy se představili L. Špaček a A. Pešek a ziskem stříbrné medaile jasně dokázali kvalitu juda v Rumburku. Opravdu velký úspěch!

 

 15.11.2014 Podzimní turnaj Děčín

 

Opravdu náročný víkend pro judisty byl 15. a 16.11.2014. V sobotu vyrazila mláďata a mladší a starší žactvo na Děčínský podzimní turnaj, kde se sjelo 147 startujících z 18 oddílů. Našim se dařilo a přivezli si domů 9 medailí. Prosadili se totiž již závodníci nováčci, jako třeba P. Votípka, který si stejně jako T. Marhanová a T. Kočí, přivezl zlatou medaili. Stříbro potěšilo M. Knajfla a D. Mareše, bronz potom L. Votípkovou, Š. Zajíce, K. Burdu, D. Pondělíčka a D. Geža. Sice bez medaile ale velmi pěkně bojoval M. Hrubeš.

 

8.11.2014 Turnaj nadějí Ústí nad Labem

 

Opravdu to byl turnaj nadějí, a to především pro naše nové závodníky, kteří si start na závodech poprvé vyzkoušeli v Rumburku. Teď to byl další pokus získávání zkušeností. Na závody vyrazilo úctyhodných 10 aut s 21 závodníky a 4 trenéry. Na turnaji se sešlo 257 závodníků, což znamenalo velkou zátěž na 4 tatami, které pořadatel připravil. I když pořadatel dělal zázraky, soutěž skončila až v 18 hodin. Za trpělivost čekajících rodičů děkujeme. Judisté přivezli neuvěřitelných 15 medailí. Tři zlaté, které získali E.Bradáčová, L.Sučová a překvapivě Š. Zajíc. Tři stříbrné, které získali K.Brouček, A.Fišerová a úplný nováček T.Marhanová. Devět bronzových, které získali M.Warlop, T.Kočí, J.Zajícová, R.Cihlář, L.Šabo a nováčci H.Pelc, D.Petráková, N.Kvízová, P.Švancara. Ostatní, kteří na medaili nedosáhli, bojovali také velmi statečně. Všem gratulujeme!!!            

 

1.11.2014 Mistrovství České republiky dorostenců a dorostenek Plzeň

   

Na Mistrovství České republiky po absolvování celorepublikových Českých pohárů se nominovali dva dorostenci Vítek Suchopár a Patrik Púdelka a dvě dorostenky Katka Kotmelová a Maruška Křepková. A jak se dařilo našim nominovaným? Vítkovi a Marušce se i přes velké úsilí na přípravu a zkorigování své hmotnosti do svých váhovek, nepodařilo probojovat ze základní skupiny. Dominikovi se podařilo probojovat ze základní skupiny, kde vyhrál před časovým limitem na chvat uči-mata. Probojoval se do zápasu o 5. místo, kde nakonec podlehl svému soupeři. Obsadil tak konečné 7. místo ze 14 závodníků jeho váhové kategorie. Čtvrtá poslední závodnice Katka po prvním jen velmi těsně prohraném zápase, nastoupila s plným odhodláním vyhrát svůj druhý zápas, kde ji bohužel zastavilo zranění kolena a znemožnilo jí to další pokračování v zápase. V konečném bilancování se umístila na 6 místě. Všichni byli od trenérů pochváleni, a to především za odvahu (změřili své síly s těmi nejlepšími v republice), své úsilí (dosáhnout na nominaci do uzavřené soutěže) a reprezentaci našeho města a oddílu. Všichni na žíněnce nechali své srdce. Všem gratulujeme a Katce přejeme brzké uzdravení a rychlou rekonvalescenci.      

  

25.10.2014 Pohár severu Rumburk

 

Posledních 7 let hostí Rumburk v říjnu judisty, kteří si jezdí poměřit síly na turnaj Pohár severu. I tentokrát se oblíbený turnaj konal poslední říjnový víkend (25.10.2014) ve sportovní hale ve Sportlife centru, kde byly připravené skvělé podmínky. Do tělocvičny se vměstnalo 5 tatami (žíněnek), a tak měla soutěž rychlý spád a i při rekordní účasti 262 startujících z 24 oddílů byla ukončena už v 16 hodin. Mezi startující judisty byly kromě medailí a diplomů rozděleny i věcné ceny včetně jízdního kola a cyklistické přilby s kamerou.

   Rumburský oddíl obhajoval loňské prvenství v soutěži družstev. Letos však musel nejvyšší příčku přenechat oddílu Litokan Litoměřice a spokojit se s příčkou druhou. Třetí místo pak obsadil oddíl z Německa z města Kleinmachnow. O zisk poháru se postaralo 34 rumburských judistů a z toho 16 nováčků, kterým tímto gratulujeme.

   Organizace závodů takového rozměru je velmi náročná pro všechny členy oddílu, neobešla by se však bez významné podpory příznivců juda z řad podnikatelů, rodičů a města. Moc děkujeme!

 

18.10.2014 Přebor České republiky starších žáků Ostrava

 

 Na přebor České republiky po absolvování celorepublikových Českých pohárů se nám nominovali hned tři naši zástupci. Karel Macoun ve váze do 55 kilogramů z 20 pozice, David Mareš ve váze +73 kilogramů z 5 pozice a Patrik Šabo také ve váhové kategorii +73 kilogramů z 9 pozice. Bohužel do Ostravy odjeli jen dva borci. Karel Macoun pro své zranění palce nohy nakonec do bojů o tituly nezasáhl. Každý z judistů ví, že nominovat se na nejvyšší soutěž v republice není lehké, tak si toho o to více váží a připravují se na to. Příprava se vyplatila, sice na medaili nedosáhli. David nakonec skončil na 7 místě a Patrik postoupil o kolo výše a prohrál až v bojích o bronzovou medaili a skončil na krásném 5 místě. Oběma judistům děkujeme za skvělý výkon, Gratulujeme!!!

 

11.10.2014 Krajský přebor Louny

 Na krajském přeboru Ústeckého kraje (nejvyšší krajské soutěži) se zúročili zkušenosti z republikových soutěží. Podařilo se získat 5 titulů Přeborník kraje. Hrdým nositelem je David Mareš, Vítek Suchopár, Leona Tejnarová, Anežka Fišerová a Vladimír Kolařík. Na druhých místech se umístili bratři Šabovi, Dominik Púdelka, Maruška Křepková, Martin Flégr a Eliška Bradáčová. Na třetích místech, pak Tomáš Kočí a Dušan Gežo. Na bramborové pozici i přes velkou snahu skončil Tomáš Slavík. Všem závodníků, kteří bojovali za barvy Rumburku, děkujeme!!!

 

 4.-5.10.2014 Český Pohár Teplice (Memorial Václava Prokeše)

 

 Poslední celorepubliková nominační soutěž na přebory a mistrovství byl Memorial Václava Prokeše, který se konal v Teplicích dne 4.-5.10. 2014 v nové hale na Stínadlech. Sjelo se bez mála 600 závodníků, kteří vyrazili ze všech koutů České republiky, a to jak sbírat body do reating listu (celorepublikového žebříčku), tak i ti nejlepší pro medaile. A to medaile ne ledajaké! Bratři Prokešové, kteří turnaj pořádají, se snaží s každým ročníkem přinést něco nového. Na letošní ročník si připravili odlévané ¼ kilové medaile přímo na míru. O to více nás potěšilo, že ve velké konkurenci 10 nejlepších závodnic v republice se na prvním místě umístila Eliška Bradáčová. Gratulujeme!!! A jak se dařilo ostatním? Další medaili jsme už sice nezískali, ale podařilo se nasbírat cenné body na nominaci. Na pátých místech se umístili Martin Flégr a David Mareš. Na sedmém v kategorii kadetů Dominik Púdelka a na devátém místě, ve váze s největším počtem závodníku (37), se umístil Dušan Gežo. Po konečném bilancování většinu ze 7 dalších závodníků trenér pochválil za odvahu a bojovného ducha.

 

27.9.2014 Putovní pohár Teplice

 První krajské závody v nové sezóně. Po dlouhé pauze se překvapivě sešlo více jak 210 závodníků z 31 klubů. Z našich se zúčastnilo 8 závodníků, kteří se snažili hájit Rumburské barvy. Tak  jak to bývá něco se podařilo lépe a něco méně. Dlouhá prázdninová pauza se promítla do počtu našich závodníků, v dosažených výsledcích už to bylo o mnoho lepší. Přivezli jsme 6 medailí z 8 možných. Na prvním příčce se umístil David Mareš, na druhé se umístili Kája Macoun, bratři Šabové a Amaxim Warlop a na bronzové tvrdě vydřené příčce se umístil Tobiáš Gajdoš. Nejpříjemnějším překvapením dne bylo sice jen páté místo Lucky Sučové. Po absenci dívek v její váhovce Lucka bojovala ve váhové kategorii chlapců. Zde se po první prohře rychle oklepala a v opravách podlehla, až v boji o bronz. Na stejném pátém místě skončil i Tomáš Slavík.

 

 6.-7.9.2014 Brigáda v tělocvičně

 

 

 Jako již tradičně před zahájením sezóny připravujeme tělocvičnu. Letos se sešlo uctihodných 17 dobrovolníků, kteří měli velmi napilno. Jak se říká, vysmejčili tělocvičnu od střechy až po sklep. Kromě malého občerstvení na závěr, každý pracoval pilně jako včelka. Co se v takové tělocvičně uklízí a opravuje. Očistí se střecha, okapy, okna, praskliny ve zdech, nafouknou balóny, opraví se bezpečnostní výstelky radiátorů a sítě. Dále se opravují rozbité rohy, silikonuje, natírají se oprejskané omítky, vyměňují se fotky na nástěnkách a v neposlední řadě se vysaje prach, kterého je vždy všude mnoho. Všichni byli neskutečně pracovitý a šikovní, vše se podařilo stihnout včas, proto jménem Trenérské rady JV Judo Rumburk, děkujeme za výpomoc judistům a rodičům.

 

 14.6.2014 Krajský přebor mláďat Teplice

14.6.2014 se v Teplicích uskutečnila nejvyšší soutěž pro mláďata. Krajský přebor. Na soutěž se dostavi, jak už se stalo tradicí, jen ti nejlepší a nejodvážnější z celého kraje. Pravidla soutěže jsou nekompromisní. Řídí se podle soutěžního řádu Judo bez omezení věku a není vyjímkou, že se v jedné váhové kategorii sejde i více, jak 15 závodníků. Velkou radost nám udělala Lucie Sučová, která ve své váze zvítězila a může se pyšnit titulem krajská přebornice. Jen o jediný bod titul utekl Tobiášovi Gajdošovi, který se musel spokojit po velmi vyrovnaném a dramatickém finálovém zápase s druhým místem. Krásné třetí místo obsadil Karel Brouček a Radim Cihlář.  Další se pak umístili na 7 místě Víťa Šich a na 10-13 místě Štěpán Zajíc, který nakonec v posledních vteřinách zápasu nešťastně prohrál a nedostal se na postupové místo do oprav své váhové kategorie. V opravách by měl ještě možnost vybojovat bronzovou medaili, ale nestalo se. Všem moc gratulujeme.

 

8.6.2014 Memorial Helmuta Tauda

 Hned následující den, v neděli, opět v Chomutově byla soutěž pro mláďata. Jednalo se o Memoriál Helmuta Tauda. Mláďata byla úspěšnější šest ostřílených mláďat, přivezlo hned 5 medailí. Zlatí byli T. Gajdoš, M. Warlop, stříbrný K. Brouček, bronzový Š. Zajíc a L. Sučová. Turnaj byl poslední zkouškou před krajským přeborem, který se konal následující týden. Překvapením dne se stal M. Warlop, který po předchozích nezdarech s přehledem vyřadil všechny své soupeře.

 

7.6.2014 Český pohár Chomutov

V sobotu se v Chomutově v rámci bodovaných soutěží Českého poháru utkali mladší a starší žáci a žákyně a dorostenci. V tělocvičně se sešlo 570 startujících, a tak bylo jasné, že vybojovat medaili nebude vůbec snadné. Vše bylo samozhřemně znásobeno mezinárodní účastí. Přesto si dvě medaile našly do Rumburka cestu. Stříbrnou si vybojovala E. Bradáčová, která prohrála až ve finále a bronzovou M. Křepková. Další, kteří si vysloužili pochvalu trenéra, byli bratři Púdelkovi. Dokázali porazit své soupeře před časovým limitem. Ostatním, kterým se tolik nedařilo, a jeli převážně na zkušenou, patří pochvala za odvahu. 

 

24.5.2014 Velká cena Mostu

 Mini výprava vyrazila do Mostu. Naše 4 mláďátka se jako každý rok zúčastnila Velké ceny Mostu. Jedná se o prověřovací soutěž před Krajským přeborem Ústeckého kraje (nejvyšší soutěží pro mláďata), kde se sejdou jen ostřílení závodníci. A i v této konkurenci 22 klubů se naši prosadili a každý si vybojoval cenný kov. Byly z toho 3 stříbrné medaile a 1 bronzová. Stříbrní byli Tobiáš Gajdoš, Štěpán Zajíc a Karel Brouček. Na třetí příčku nakonec vyšplhal Maximilián Warlop. Gratulace!!!

 

18.5.2014 Velkáč cup 2014 Velké Březno

 

Jsou závody, které jsou tradičně jen v neděli, protože jsou spojené se soustředěním místních judistů a jsou tradičně jen pro mláďátka a začínající judisty. Těch odvážných zkušených a nejmenších se v Rumburku nakonec našlo celkem 14. V tělocvičně jsme se sešli se všemi po 9. hodině a zhruba hodinu na to se začalo zápasit. Na nováčcích bylo patrné značné napětí a očekávání. Jindy neposedné malé děti bedlivě sledovaly, co se děje na tatami.  Jak se jim dařilo? Všichni byli šikovní a některým se opravdu dařilo. A z pohledu  celkové bilance si naši závodníci odvezli celkem 12. medailí z toho 6 zlatých, 5 stříbrných a 2 bronzové. O zlaté se více méně postarali naše stálice a ostřílení kozáci Tobiáš Gajdoš, Lucka Sučová, Karel Brouček, Maximilián Warlop a z našich nejmenších překvapili Terezka Marhanová a Pavlík Votípka. Stříbrní byli Radim Cihlář, Dominik Tomša, Víťa Šich, Natálka Kvízová a Lucinka Votípková . Bronzovou medaili si po velké bitvě nakonec vybojovali Péťa Švancara, na dalších pozicích se umístili Zbyňďa Marcín a Martínek Knaifl. Rumburští se v družstvech umístili na krásném druhém místě se ztrátou pouhých 3 bodů za domácími. Od trenérů patří gratulace všem!!!                

12.5.2014 Sportovec roku za rok 2013

 

Každým rokem je v polovině května vyhlašován sportovec roku města Rumburk. Letos to byl 7. ročník. Proti minulým ročníkům měl několik novinek. Poprvé se konal ve velkém sále v kulturním domě, poprvé vystupovalo více jak 2 skupiny sportovců, poprvé byli dva moderátoři, poprvé ceny předávali mimo zástupců i legendy rumburského sportu a poprvé bylo na konci překvapení ve formě vystoupení kulturisty. Jak jsme dopadli, umístili jsme se na krásném 3. místě v anketě sportovních kolektivů. Náš trenér Petr Zítek za trenéry získal také 3. místo a od diváků nejvíce hlasů-absolutně získal Patrik Demeter v kategorii mládeže do 18 let a to samé se ještě podařilo klubu, v kategorii sportovní kolektivy. Za hezké odpoledne a podporu sportu děkujeme městu Rumburk a organizátorům.    

6.5.2014 Byl svátkem pro 10 judistů - zkoušky

 

Deset judistů místo úterního tréninku skládalo před zraky svých kamarádů a spolubojovníků zkoušky na zvýšení technického stupně dovednosti (získání vyššího pásku). Před samotnou zkouškou se borci připravovali 7 týdnů v tělocvičně. Museli prokázat svojí technickou zdatnost to jak na závodech, tak i zvládnou 8 technik v postoji, 8 technik na zemi, s uměním použití v zápase. Dále se museli naučit řídit podle kodexu juda a sportu. Jak to dopadlo, po 2 hodinách se podařilo 10 borcům uspět a složit zkoušku. Velká gratulace od všech trenérů.

 

3.5.2014 Liberecká Katana a Děčínská Kotva

 

První květnový víkend byl ve znamení dvou turnajů. Pro mláďata v Děčíně a pro žáky a žákyně v Liberci. Dohromady se sešlo na turnajích 270 závodníků z 31 klubů, což je na krajské závody velmi mnoho. Starší sbírali zkušenosti v Libereckém kraji a mladší v Ústeckém kraji. 11 závodníkům, kteří hájili naše barvy se dařilo! 4x jsme byli zlatí Eliška Bradáčová, Anežka Schejbalová, David Mareš a Anežka Fišerová, 2x stříbrní byli Tomáš Kočí a Tobiáš Gajdoš, 3x bronzový byli Karel Brouček, Lucka Sučová, Ríša Schejbal. Na bramborových pozicích nakonec skončili Tomáš Slavík a Dominik Pondělíček. Kdo si vysloužil pochvalu, jednoznačně Anežka Schejbalová, která se ještě prala mimo soutěž se staršími žáky, a i tady zabodovala a obsadila bronzovou pozici.        

 

28. a 30.4.2014 Ukázky na akci Dny země a Rej čarodejnic

Každoročně se účastníme na dobročinných akcích na Lužickém náměstí, u Domu dětí a mládeže, ve školách, v různých ústavech a podobně. Letos jsme se zúčastnili akcí Dny země a Rej čarodejnic. Své umění zde předváděli dětičky od 5 let až po dospělé. Největším problémem přípravy, který letos trenéři řešili, nebyla paradoxně samotná příprava technik, ale jak dostat 32 účinkujících na 32 metrů čtverečných tatami (žíněnky). Nakonec se podařilo, a i když se na konci ukázky na Dnech země nad Rumburkem přehnal jarní deštík, tak děti na konci sklidily velký potlesk od diváků. V podobném duchu jsme se předvedli ještě jednou u Domu dětí a mládeže. Za naše svěřence ještě jednou děkujeme všem fanouškům, rodičům a personálu DDM, kteří nám pomohli akce zorganizovat a překonat prvotní nervozitu těch nejmenších.

   

Nový nastávající trenér a rozhodčí slaví

 

Na konci dubna náš nastávající trenér a rozhodčí III. třídy slaví svou plnoletost. Za všechny judisty mu z celého srdce přejeme všechno nejlepší, zdraví, pevné nervy s malými judisty a především splnění všech velkých plánů a cílů.

 

19.4.2014 II. ročník turnaj o pohár starostky České Lípy

 

 

Dalším turnajem sezóny byl druhý ročník poháru v České Lípě. Trenérům se podařilo vyrazit s 15 závodníky a z toho dvěma nejmenším odvážlivcům Lucince a Pavlíkovi Votýpkovi nebylo ještě ani 6 let. Je všem asi jasné, že vyrazili poprvé a dařilo se jim, vyhráli si první medaili. K této medailové sbírce bylo připojeno vítězství ještě dalších dvanácti, jinými slovy kromě jednoho závodníka všichni přivezli nějaký ten kov. Bilance 4 x zlato, 7 x stříbro a 3 x bronz. Se ziskem 72 bodů jsme se umístili ve družstvech na krásném 2. místě za Novým Borem. Porazili jsme jak domácí, tak i dalších 5 klubů (Kadaň, Liberec, Litoměřice atd.).        

  

5.4.2014 Velká cena Loun

Jak už se stalo zvykem, že každé závody letošního roku jsou něčím zvláštní. I tyto byly! Kromě našich závodníků nesli svojí kůži na trh dva naši noví frekventanti a adepti na rozhodčí III. třídy. Pavlína Koutecká (Pája) a Alexander Pešek (Pešan). Ti zde skládali praktickou zkoušku. Byl to křest ohněm, místo původních přihlášených 160 závodníků nakonec přijelo 230 a závody se protáhly až do 16 hodiny. O to více bylo potěšující, že Pája byla na konci vyhodnocená mezi nejlepšími frekventanty. A jak si vedli naši závodníci, Tomáš Kočí, Tobiáš Gajdoš byli zlatí, Dušan Gežo stříbrný, Karel Brouček bronzový, Karel Macoun a Maximilián Warlop čtvrtí a náš nováček statečně bojující už kategorii starších žáků Dominik Pondělíček byl pátý. Svého velkého úspěchu se konečně dočkal Tomáš Kočí - gratulace dvojnásobná. Pochvala také patří Davidovi Marešovi, kterému nedorazil žádný soupeř. Po dohodě s trenérem se stal jeho pravou rukou a bravůrně se postaral o své kamarády.           

 

22.3.2014 Velká cena Ústí nad Labem

 

Po bezmála roce jsme se opět vydali do Ústí nad Labem na Velkou cenu mláďat a vybraných kategorii žactva. Sešlo se klasických cca 160 závodníků. Naše barvy hájilo 9 závodníků. Bylo vcelku nevlídné počasí, tak nikoho netrápilo, že sobotu stráví v tělocvičně. A dle slov Venci rozhodčího a trenéra v jednom, vše probíhalo normálně až do té doby, než čekal jako rozhodčí na přípravu jeho závodníků. Na druhé žíněnce začal zápasit Štěpán Zajíc. Do té doby náš nejmenší závodník a bez žádného zázračného výsledku. Dostal soupeře o půl hlavy většího a začal testovat svou znalost gokya (soubor chvatů v judo) za minutu a půl hodil svého soupeře na pět technik, kde vše bylo završeno iponem. A že se najednalo o náhodu, potvrdil ještě třikrát a obsadil právem 1. místo. Za svůj výkon byl oceněn sborem rozhodčích, jako nejtechničtější kotě. Podobný neméně významný výkon předvedli Lucka Sučová a Tobiáš Gajdoš, kteří také obsadili 1. místa. Lucka navíc získala druhou sošku za nejtechničtější mládě v kategorii děvčat. Rumburk tedy získal ze tří možných hned dvě sošky. Velká gratulace!!!. Všichni ze závodníků vyhráli alespoň jeden zápas, což je samo o sobě velkým úspěchem, protože jsme vezli ještě tři další začátečníky. Konečná bilance byla Kája Brouček a Ríša Schejbal 2. místo, Eliška Bradáčová 3. místo, Radim Cihlář, Kája Burda a Víťa Šich 4. místo. Všem ještě jednou gratulujeme!!!      

 

15.-16.3.2014 Český pohár Jablonec nad Nisou

Tento víkend byl ve znamení získávání bodů do ranking listu a následně o postup do nejvyšších soutěží pro žactvo na Přebor České republiky a u dorostu na Mistrovství České republiky. Soutěž byla otevřena i pro zahraniční závodníky, kde kromě závodníků z celé republiky dorazilo 8 klubů z Německa, Polska, Slovenska. Účast byla více jak 1000 závodníků. O to více nás potěšilo, že v této neskutečné konkurenci se nám podařilo skórovat, a to celkem 14krát a z toho 9krát na Ipon. A komu že se podařilo z našich 16 ostřílených kozáků získat cenné body? Získali je Dušan Gežo, Tomáš Slavík, Karel Macoun, Šabo Lukáš, Eliška Bradáčová, David Mareš, Vítek Suchopár a Katka Kotmelová. Jestli se mnou počítáte, je to celá polovina, velká gratulace. Naše nadšení bylo umocněno získáním dvou cenných kovů, a to v nejtěžších váhových kategoriích ve starších žácích +73 kilogramů David Mareš-bronz a v dorostenkách +70 kilogramů Katka Kotmelová-stříbro. Ještě několik zajímavých čísel. Sešlo se cca 60 klubů, největší počet závodníků v jedné váhové kategorii byl 54. Z našich závodníků největší konkurenci měl Dušan ve váhové kategorii 42 kilogramů mladší žáků, kde bylo 44 soutěžících a Dušan nakonec obsadil krásné  9.místo. Největším překvapením prvního dne bylo vítězství Tomáše a 2 vítězství Lukáše a druhého dne 4 vítězství Vítka.    

 

8.3.2014 Velká cena Mláďat Litoměřice

Na mezinárodní den žen judisté vyjeli do Litoměřic. Vyrazilo 6 mláďat poprat se v krajské konkurenci. Sešlo se cca 160 judistů a bylo vypsáno 26 váhových kategorii. A jak to vše dopadlo? S velkou radostí musím za trenéry poděkovat všem zúčastněným. Snažili se, i když ne všichni vyhráli, i přesto bojovali do poslední chvíle a nechali na tatami své srdce. Přivezli jsme domů 5 cenných kovů. Ve váhové kategorii 32 kg v KO vyřazovacím systému se naši borci Tobiáš Gajdoš a Radim Cihlář po vítězné šňůře zápasů probojovali až do finále, kde byl tentokráte úspěšnější Tobiáš. To bylo první zlato a stříbro. Další stříbro si vybojovala Lucka Sučová v dívčí kategorii. Z těch nejmenších si připsal Štěpán Zajíc dvě cenná vítězství, a  tím obsadil třetí příčku. To samé i Ríša Schejbal. Nováčkem byl za Rumburk Karel Brouček, který tentokráte soupeře neporazil, ale bojoval statečně a vysloužil si pochvalu za statečnost.  

 

6.3.2014 Zkoušky-zvyšování technických stupňů závodníků

Čtvrteční večerní trénink se nesl v duchu nervozity a soustředění. Dvouměsíční nácvik technik na zvyšování technické zdatnosti Judistů se chýlil ke konci. Byly naplánované zkoušky na tzv. pásky. Všichni zúčastnění se přivítali tradiční seizou a zkoušení se v naprosté tichosti začali připravovat v malé tělocvičně. No prostě atmosféra se dala krájet. Nejprve začala se zkouškami děvčata Zdeňka Jeřábková a Maruška Křepková. Po nich hned následoval Dominik Pondělíček a další děvčata Anežka Schejbalová s Petrou Kyselovou. Celou akci ukončil Vítek Suchopár. Všichni složili zkoušky úspěšně. Gratulujeme!!!

              

22.2.2014 Zimní turnaj Mládeže

Po několika přípravných soustředěních v Rumburku, Teplicích a Litoměřicích se zase rozjela nová sezóna. Do Teplic na vyhlášený každoroční turnaj dorazili judisté z 24 oddílů Ústeckého, Středočeského, Libereckého, Plzeňského a Královehradeckého kraje. Klání trvala celých 5 hodin. Z Rumburku vyrazilo místo plánovaných 14ti borců jen oslabené družstvo 7 judistů. Družstvo oslabily virózy a dovolené jarních prázdnin. Pro Dušana Geža, Tomáše Slavíka nový rok přinesl mimo jiné velké změny, posunuli se z kategorií mláďat do kategorie mladších žáků. Na začátku to bylo na nervozitě a respektu k soupeřům velmi vidět. Své role se zhostili velmi dobře, a i když na medailové umístění nedosáhli, dokázali se soupeřům vyrovnat a nějaký ten zápas si i vyhrát. Nakonec Dušan skončil na 5. místě a Tomáš na 7. místě. Komu se však dařilo na výbornou, byl Tobiáš Gajdoš, který po pěti vítězstvích před limitem zaslouženě získal zlatou medaili. Dalším zlatým byl v nejstarší a nejtěžší kategorii tohoto turnaje + 60 kg David Mareš, který také své soupeře s přehledem porazil před časovým limitem. Dalšími medailisty se stali bratři Šabovi, kteří ve svých váhových kategoriích skončili shodně na bronzových příčkách. Smolařem byl s bramborovou medailí Tomáš Kočí, který v posledních vteřinách prohrál svůj boj o bronzovou příčku. Avšak dostal pochvalu od trenéra za to, že nechal na tatami (žíněnce) své srdce. Ještě jedna pochvala patří Vencovi Grofovi, který si vyzkoušel, jak je těžké dělat svým kamarádům trenéra. 

 

23.11.2013 Přebor České republiky mladšího žactva

  

Další skvělá zpráva, tentokráte z Přeboru ČR v Ostravě. Získali jsme už třetí medaili z nejvyšší republikové soutěže. O tuto radost se postarala Eliška Bradáčová, když dvěma vítěznými ipony v opravách dosáhla na bronzovou medaili ve váhové kategorii do 44 kilogramů. Další statečnou bojovnicí byla Anežka Schejbalová, která je naším nováčkem. Na judo chodí teprve rok, a přesto se jí podařilo dostat do užší nominace. V žebříčku republikového ranking listu se dostat na 11. místo, a tím si zajistila účast na Přeboru České republiky. Na své soupeřky sice nestačila, ale bylo jasné, že do budoucna s ní musí počítat. I této dvojici děkujeme za reprezentaci našeho oddílu v nejvyšších řadách Českého juda.

 

16.11.2013 Přebor České republiky staršího žactva

Obrovskou radost způsobila zpráva, která přišla z bojiště z Přeboru ČR v Hranicích na Moravě. Získali jsme další medaili z nejvyšší republikové soutěže. O tuto radost se postaral opět Patrik Demeter, když prohrál jen jednou, a to v semifinále. Obsadil tak bronzovou pozici ve váze do 73 kilogramů. Další úspěšnou bojovnicí byla Kateřina Kotmelová. Obsadila čtvrtou pozici, a také to byl její životní úspěch. Další dva Zděňka Jeřábková a Karel Macoun, kteří jeli víceméně na zkušenou. Nakonec své soupeře neporazili, ale pořád mají šanci příští rok. Bojovali statečně. Celému týmu děkujeme za reprezentaci našeho oddílu v nejvyšších řadách Českého juda.    

 

9.11.2013 Podzimní turnaj Děčín

Závody, které díky pozdnímu rannímu vstávaní, má rád asi každý. Vše začalo v příjemných 8.30 hod na náměstí. Vyrazilo pět aut s rodiči a závodníky a jedno s trenéry a rozhodčími. Reprezentovalo nás 13. závodníků. Nakonec se sešlo 18 oddílů a 180 závodníků. Velmi dobrá účast na poslední ladění formy před Přeborem České republiky. A jak se nám dařilo? Trenéři konstatovali, klasika. Někomu výborně a někomu méně. Co bylo důležité, i když prohrál, tak se ctí. Umístění jednotlivých borců bylo, na první příčce skončil ve starších žácích P.Demeter a v mláďatech D.Gežo. Druhé příčky obsadili T.Gajdoš, L.Sučová, J.Zajícová. Na třetích pozicích skončili K.Macoun, T.Kočí, V.Grof, M. Warlop. Na čtvrtémmístě , které bylo mnohdy tvrdě vybojované se umístili D.Mareš, R.Schejbal a V.Šich. Jediný nejmenší bojovník Š.Zajíc, zatím čeká na své výtězství. Bojoval však statečně. Pochvalu si tentokráte od trenéra vysloužila Justýnka Zajícová a Maxík Warlop, kdy předvedli opravdu brilantní výkon na svoje zkušenosti a schopnosti.     

 

2.11.2013 Turnaj nadějí Ústí nad Labem, Katana Liberec

 

V sobotu nastala tak trochu nestandardní situace. Ve stejný čas z Rumburka vyrazily dvě výpravy, jedna do Ústí nad Labem a druhá do Liberce. Prakticky to znamenalo, že jsme se rozdělili na kruhovém objezdu U labutě. Do Ústí vyrazilo šest mláďat s trenéry Jirkou starším a Radkem a do Liberce deset žáků a žákyň s trenéry Jirkou a Pájou.

Musím nezávisle uznat, že se nám dařilo. Ze šestnácti bojovníků celá polovina získala zlatou medaili. Jmenovitě, za mláďata T.Slavík, D.Gežo, T. Gajdoš a za žáky a žákyně V.Grof, P. Demeter, L.Šabo, A.Schejbalová, K.Macoun. Největším překvapením byl jednoznačně Tomáš Slavík a Venca Grof, kde běžné umístění je maximálně 3. místo.

Ale i další nezůstali pozadu, na stříbrné pozici skončili L.Sučová, J.Demeter a na třetím místě R. Cihlář, V.Šich, D.Mareš a T.Kočí. Kde si pochvalu od trenéra zasloužili Víťa Šich a Tomáš Kočí. Tomáš konečně dokázal překonat sám sebe, vítězstvím nad soupeřem na krásný technický inpon, chvatem Tomoi-nage. Radost znásobila předcházející dohoda s trenérem. Která zněla: "Když se dostaneš ze skupiny, můžeš se pokusit udělat zkoušky na žluto-oranžový pás (rok se mu to nedařilo)". Musím podoktnout, že se mu podařilo nejen to, skupinu nakonec vyhrál celou! Tak ještě jednou gratulace.

A co naši poslední dva P. Šabo byl nakonec na bramborové pozici a Z. Jeřábková na páté pozici. Oba se za své výkony nemusí stydět. Zdeňka navíc pro malou účast děvčat bojovala v kategorii žáků, kde silově na soupeře nemohla stačit, ale průprava to byla velmi dobrá. Tak, že pochvala za odvahu.    

    

26.10.2013 Pohár severu Rumburk, Mistrovství České republiky družstev Litoměřice

26.10.2013 se konal 6. ročník turnaje O pohár severu ve sportovním areálu Koupaliště, který pořádal domácí oddíl JV JUDO Rumburk společně s varnsdorfským oddílem TJ SLOVAN Varnsdorf. Přijelo 220 judistů z 22 oddílů. Příjemně nás překvapila i účast německého oddílu ze Sprembergu. Turnaj byl zahájen ukázkami kat juda v provedení domácích dorostenců - Pavlíny Koutecké a Saši Peška -  a dospěláků z Velkého Března - Tomášem a Věrkou Bucharovými. Následoval slavnostní nástup a potom už začaly boje o medaile. Díky sponzorům si společně s medailí a diplomem odvezl každý i malou drobnost. Zároveň byly slosované všechny startovní lístky a dva šťastlivci si odvezli domů i vybavení na zimní sport, konkrétně lyže a značkové boby s volantem. Kromě soutěže jednotlivců se hodnotily i týmy. Každý oddíl získával body za každé medailové umístění jeho závodníka. A tak byla soutěž napínavá až do posledních okamžiků. Bronzový pohár si odvezl domů oddíl Litokan Litoměřice s 41 body, stříbrný odcestoval s oddílem VTŽ Chomutov za zisk 48 bodů a zlatý zůstal doma. Rumburský oddíl se ziskem 50 bodů vybojoval první místo!

Vítězný tým: V. Grof, D. Mareš, K. Macoun, N. Suchopárová, D. Gežo, R. Cihlář, T. Slavík, R. Schejbal, A. Fišerová, Š. Zajíc, M. Luňáček, L. Sučová, M. Poruba, J. Zajícová, K. Procházková, K. Kotmelová, Z. Jeřábková, P.  Kyselová, T. Kočí, L. Šabo, J. Demeter, A. Schejbalová, E. Bradáčová, K. Vejrychová, T. Gajdoš, M. Stach

 

V našem vítězném týmu chyběl Patrik Demeter, který byl vybrán do družstva starších žáků Litoměřic na Mistrovství ČR družstev. Toto družstvo získalo zlatou medaili. Naše bývalá spolubojovnice Maruška Díťětová z Varnsdorfu se svím družstvem dorostenek získala stříbrnou medaili. 

Pochvala nováčkům od trenérského týmu.

 

12.10.2013 Krajský přebor Litoměřice

Jako každý rok, pro uzavření sezóny v krajském měřítku, doplnění posledních bodů do celorekublikového rating listu a pro možnost startování na Mistrovství české republiky, se konal Krajský přebor mladšího a staršího žactva a dorostu. Podařilo se nám úspěšně překonat chřipkové období a vyrazilo hájit naše barvy 11 závodníků ve všech věkových kategoriích. K velkému překvapení trenérů jen jeden závodník nezískal medaili.

Konečná bilance: Přeborníkem kraje se stal Martin Flégr v kategorii dorostenců do 90 kg a Patrik Demeter v kategorii starších žáků do 73 kg, který si tímto výkonem zajistil první místo v nasazení ve své váhové kategorii na Mistrovství české republiky v krajském družstvu. Stříbrné pozice získali Vítek Suchopár, Vladimír Kolařík, Kateřina Kotmelová, Zdeňka Jeřábková, Anežka Schejbalová, Karel Macoun, David Mareš. Jedinou, a také velmi cenou bronzovou medaili získal Václav Grof. I čtvrtý Patrik Púdelka se za svojí bramborou medaili nemusel stydět.

Svůj postup na Mistrovství české republiky si potvrdily Demeter, Kotmelová, Flégr, Macoun a nestartující Bradáčová měla body z Český pohárů.

Za trenéry všem gratulujeme. 

               

 5.-6.10.2013 CP Memorial Václava Prokeše

 

První víkend v říjnu byl ve znamení již tradičního turnaje na počest našeho dlouholetého kamaráda a trenéra z Dubí, s kterým jsme my trenéři, tenkrát ještě jako děti trávili každé léto na soustředění v Heřmanicích a ve Velkém Šenově. V sobotu na turnaj nejvyšší prestiže vyrazilo 600 závodníků z celé ČR a třech klubů DE. U těchto závodů je velmi důležitá příprava jak fyzická, tak i psychická. Jednoznačně formu dobře načasoval Kája Macoun, který v posledním zápase v boji o bronzovou medaili zvítězil na nožní techniku O-uči-gari před časovým limitem. Ukázal soupeřům, že je nutné, aby s ním počítali. Dalším překvapením byl výkon Martina Flégra, který po velké bitvě nakonec získal krásnou stříbrnou medaili. Ostatním, a zejména děvčatům Elišce Baradáčové, Kateřině Kotmelové za 5. místa, Zdeňce Jeřábkové a Anežce Scejbalové patří pochvala od trenérů za statečnost a maximální nasazení v boji. Největším smolařem se v neděli stal Patrik Púdelka, který po nádherném hodu na joko-gake a vedení na Wazari 10 bodů, prohrál v ne-waza na osai-komi (byl udžený na zami).  

 

28.09.2013 Putovní pohár - Teplice

Začátek sezóny vyrazila naše sestava 11. závodníků a závodnic do Teplic obhájit získaný titul ve družstvech z minula. Ve spojitosti s první vlnou nachlazení, kdy doma v posteli zůstalo 6 závodníků, byl výsledek až překvapivý. Titul v družstev "Putovní pohár" jsme sice nezískali, ale obsadili jsme velmi hezké 6. místo z 26.klubů. Z medailí jsme získali 2 x zlato a 2 x stříbro. Jednoznačně nejlepší byl Tobiáš Gajdoš, který porazil soupeře v semifinále před časovým limitem, hned potom co mu soupeř uštědřil vyražený dech. Velká pochvala od trenérů patří Kamilce Procházkové a Marcelu Porubovi za statečnost-"1. závody". Zvládli to na výbornou.